Białka dla zdrowia i sprawności

Białko to podstawowa substancja budulcowa dla hormonów, enzymów, mięśni ,kości , paznokci, zębów i włosów człowieka. Z fizjologicznego punktu białko jest człowiekowi niezbędne do zachowania zdrowia, sprawności i prawidłowego funkcjonowania. Dzienne zapotrzebowanie na białko u kobiety wynosi od 0,8 – 1,0 g na każdy kilogram masy ciała. U kobiet aktywnych fizycznie i stosujących diety odchudzające wzrasta ono i wynosi od 1,5 – 2,0 g u sportowców wynosi od 2,0 – 4,0 g na każdy kilogram masy ciała.

Ciało człowieka  a szczególnie mięśnie są zbudowanie głównie z aminokwasów i wody. Utrzymywanie ich w dobrej kondycji wymaga stałego dostarczania białka, które rozkładane jest w żołądku przez kwas solny i enzym trawienny  – proteazę do aminokwasów. Organizm człowieka potrafi samodzielnie wytworzyć 12-13 z 21 aminokwasów. Warunkiem jest codzienne spożywanie białka pełnowartościowego ,które zawiera: tryptofan, fenyloalaninę, leucynę, izoleucynę, walinę, metioninę, treoninę i lizynę czyli AMINOKWASY NIEZBĘDNE. Aminokwasy te mają istotny wpływ na naszą sprawność fizyczną i umysłową a także biorą udział w reakcjach hormonalnych. Brak lub choćby niedobór jednego z nich niekorzystnie wpływa na tworzenie pozostałych aminokwasów. Tylko spożywanie  białko pełnowartościowe jest człowiekowi niezbędne do zachowania zdrowia i  życia. Niestety, z wiekiem lub w skutek chorób maleje ilość kwasu solnego i proteazy w organizmie , dlatego wiele osób ma kłopoty trawienne przy codziennym spożywaniu białka a odpowiedzialne są za to polipeptydy (łańcuchy niekompletnych białek), które często wywołują reakcje alergiczne i inne dolegliwości trawienne . W takich sytuacjach uzasadnione jest stosowanie suplementów diety w celu codziennego uzupełnienia niedoboru białka w diecie. Na rynku naturalnych suplementów diety wspomagających funkcjonowanie organizmu człowieka są dostępne preparaty białkowe zawierające aminokwasy wolne lub złożone w postaci proszku, tabletek, kapsułek a także w  formie płynnej.

Badania naukowe na całym świecie potwierdzają , że dodatkowe przyjmowanie białka i aminokwasów w formie suplementacji wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka  oraz zapobiega powstawaniu wielu chorób.  Białko sprzyja odchudzaniu, leczeniu nadwagi i otyłości oraz innych chorób. Obecnie najlepiej przyswajalnymi przez organizm są aminokwasy, uzyskiwane w zaawansowanych procesach technologicznych z białka serwatki. Białko serwatki zawiera Immunoglobuliny i Laktoferyny – substancje, które w skuteczny sposób wspomagają układ odpornościowy człowieka w walce z różnego rodzaju wirusami i  bakteriami oraz komórkami nowotworowymi.

Prolact to koncentrat z białka serwatki. Każda porcja zawiera aż 25 g białka, a przy tym minimalne ilości  tłuszczów i laktozy oraz najbardziej skondensowane polipeptydy z białek serwatkowych (prawie 95 % czystej substancji). Zawiera pełen  zestaw 21 aminokwasów, dobrze rozpuszcza się we wszelkich płynach i szybko się wchłania. Dzięki temu unikalnemu zestawowi aminokwasów, wysokiej zawartości BCAA oraz GLUTAMINY można osiągnąć efekt maksymalnej regeneracji i odbudowy hormonów, enzymów oraz komórek mięśniowych.

Prolact to smaczny, lekkostrawny czyli idealny napój białkowy  dla każdej  kobiety dbającej o swoje zdrowie, sprawność i  aktywność  oraz sportowców wszystkich dyscyplin sportowych, ponieważ dobrze sprawdza się  w pełnej odnowie biologicznej organizmu oraz rekonwalescencji po chorobie bo zapewnia stałą i odpowiednią ilość aminokwasów. Ponieważ preparat ten posiada odpowiedni  indeks glikemiczny, może być również z powodzeniem używany przez diabetyków..